:

Co delat když najdu mrtvou kočku?

Hermann Collier
Hermann Collier
2025-07-10 07:58:56
Count answers : 0
0
Likvidaci uhynulých zvířat, která nemají majitele, má na starosti příslušná obec, v níž k úhynu dojde. Týká se to především drobných živočichů, ježků, ptáků, ale i volně pobíhajících psů a koček, jež bývají častou ,,obětí" rušné automobilové dopravy. Nález sraženého či jinak uhynulého zvířete je vhodné oznámit na příslušném obecním či městském úřadě, na který pak připadne následná ohlašovací povinnost a odstranění. Občané měst či vesnic využívajících moderní komunikační systémy mohou hlášku o úhynu odesílat i přes mobilní aplikace. Například nejvyužívanější ZmapujTo.cz. Důstojné rozloučení s domácími mazlíčky Odchod domácího mazlíčka bývá psychicky náročný a mnozí lidé si nejsou jisti, jak s uhynulým psem či kočkou nakládat a zda je možné mu v mezích zákona udělat např. hrob na zahradě. U zájmových chovatelů toto není problém - dle veterinárního zákona je drobné zvíře možné na pozemku majitele zahrabat, avšak do hloubky minimálně 80 cm, aby nedošlo k ohrožení životního prostředí.
Terrill Howell
Terrill Howell
2025-07-10 07:38:20
Count answers : 0
0
Policajti minimálně vědí, koho v dané lokalitě zavolat. Policie asi kvůli mrtvé kočce nevyjede – takhle kdyby šlo o koně nebo o jelena. Jinak pokud kočka není sražena solidně, je namístě shánět veterináře, aby to ukončil. Já bych ji tam nechal, příroda si poradí.
Mable Schoen
Mable Schoen
2025-07-10 04:59:24
Count answers : 0
0
Lidé často nevědí, jak se zachovat, když se střetnou s divokou zvěří nebo najdou zraněné či mrtvé zvíře. Nahlášení uhynulého či zraněného zvířete je v hlavním městě poměrně složité. Lidé často kontaktují například městskou policii. Policie se ale těmito případy dále nezabývá a informace o nich musí předat dál. Operátoři z tísňové linky 156 předávají informaci o uhynulém zvířeti na Krizové řízení hl. m. Prahy.
Helena Bailey
Helena Bailey
2025-07-10 04:05:28
Count answers : 0
0
Dnes může majitel pohřbít domácího mazlíčka na vlastní zahradě, pouze pokud splní spoustu podmínek. Dnes může majitel pohřbít domácího mazlíčka na vlastní zahradě, pouze если bude místo posledního odpočinku vzdáleno nejméně 200 metrů od vodního zdroje, 100 metrů od nejbližší stavby pro bydlení nebo pro rodinnou rekreaci a pozemní komunikace, s výjimkou příjezdové pozemní komunikace, a 50 metrů od hranice sousedního pozemku. Asi nejjednodušší je proto za současného právního stavu nechat uhynulé zvíře odvézt do kafilerie. Citlivější alternativou, která zároveň musí splňovat zákonné podmínky, na což bedlivě dohlížejí příslušné úřady, je uložení ostatků vašeho čtyřnohého společníka na zvířecím hřbitově. Alternativou je kremace. Popel svého zesnulého čtyřnohého přítele můžete jak uložit na vlastním pozemku bez omezení jeho výměrou, tak rozptýlit.
Kathryne Stamm
Kathryne Stamm
2025-07-10 04:01:34
Count answers : 0
0
Co dělat, když najdete sraženého psa nebo kočku. Pokud je zvíře živé, okamžitě volejte místní městskou policii, aby zvíře vyzvedli a převezli do místního útulku k veterináři. Pokud jde o obce, které nemají nasmlouvané útulky nebo nebude zájem řešit případ, pak buďte lidští, zvíře opatrně naložte a odvezte na veterinu sami. Vždy by mělo být na prvním místě poskytnutí první pomoci v podobě veterinární péče a až poté řešit čip a komu pes patří. Pokud by se majitel nenašel, vždy je possível oslovit o pomoc s úhradou nákladů na léčbu nějakou místní organizaci nebo spolek, který by třeba udělal sbírku.