Jak vyčistit kožešinu doma?

Skylar Hauck
2025-07-28 15:25:25
Count answers
: 10
Vyčistění pravé kožešiny může být oříšek. Stačí nahřát potřebné množství hladké mouky – mouka musí v ruce příjemně hřát, ne pálit. Kožešinu položíme nejlépe na balicí papír nebo jinou podložku, ze které se dá mouka dobře vysypat. Celou kožešinu důkladně prosypeme teplou moukou a lehce prsty pročešeme, aby se mouka dostala až ke kůži. Necháme působit do úplného vychladnutí mouky. Pak kožešinu důkladně vytřepeme, aby se mouka odstranila, nejlépe někde venku na zahradě. Působí-li kožešina po tomto zákroku zplihle, postup zopakujte. Osvědčilo se i použití dětského pudru nebo suchého šamponu na vlasy. Tady získáte další bonus, kožešina nejen prokoukne, ale bude i příjemně vonět. Kožešinu zasypeme a potom důkladně vyprášíme, můžeme ji i promnout malým ručníkem nebo pročesat řídkým hřebenem.

Jamir Rau
2025-07-28 14:45:51
Count answers
: 6
Kožich nejprve důkladně vyklepejte, ať ho zbavíte hrubých nečistot.
Pokud máte jemný kartáč, můžete vlas i vykartáčovat nebo kožešinu zlehka přejeďte vysavačem.
Nếu máte doma kožešinu nebo kožich přírodní, tedy nebarvený, použijte k jeho vyčištění technický benzin nebo aceton.
Přípravek, který pořídíte v drogerii, smíchejte v misce s moukou nebo krupicí.
Vytvořenou směs pak vetřete do kožichu.
Lze si připravit ještě jedno čistidlo, a to ze lžičky lihu, tří lžiček soli a půl litru vody.
Do této tekutiny pak namáčejte vlněný hadřík a kožešinu otírejte.
Doma připravené čistidlo nechte v kožešině chvíli působit a pak zbytky důkladně vyklepejte.
K vyklepání si můžete pomoci i třeba klasickým praklem na koberce.
Kožešinu nakonec jemně vykartáčujte a rozčešte.
Když máte vše hotovo, nechte kožešinu někde v prostoru chvíli viset, aby pořádně vyvětrala.
Jestliže máte doma světlé kožešiny s velmi tenkou a pružnou kůží, můžete takový produkt dokonce velmi opatrně vyprat v mýdlových vločkách.
Kožešinu v nich vymáchejte, ale po vytažení rozhodně neždímejte.
Když je kožešina umytá, posypte ji křídovým práškem a nechte zvolna proschnout.
Nakonec zbytky křídového prášku vykartáčujte.

Haylie Daugherty
2025-07-28 14:43:05
Count answers
: 9
K čištění budete potřebovat technický benzin nebo aceton a hrubou mouku nebo krupici. Kožich pořádně vyklepejte, důkladně vykartáčujte a lehce przejeďte vysavačem. Technický benzin či aceton použijte pouze při čištění přírodního nebarveného kožichu. Tekutinu smíchejte v misce s moukou či krupicí a vetřete pečlivě do kožichu. Jako čistidlo můžete použít také směs ze lžičky lihu, 3 lžiček soli a půl litru vody. Do směsi namáčejte vlněný hadřík a otírejte. Nechte chvíli působit a poté důkladně vyklepejte – klidně plácačkou na koberce. Vykartáčujte a rozčešte. Kožešinu pověste a nechte ji pořádně vyvětrat. Pro zvýšení lesku můžete kožešinu potřít hadříkem lehce namočeným v octě. Světlé kožešiny s velmi tenkou a pružnou kůží můžete opatrně vyprat v mýdlových vločkách. Kožešinu v nich vymáchejte, ale neždímejte ji. Posypejte ji křídovým práškem a nechte zvolna proschnout. Nakonec vykartáčujte.

Hester Waelchi
2025-07-28 13:02:44
Count answers
: 6
U kožešiny platí stejné pravidlo jako u kůže – rozhodně ji nečistíme vodou. V případě nečistot je doporučujeme vyčesat pomocí jemného kartáče, vyklepat nebo šetrně vysát. Dávejte si však pozor, abyste při vyčesávání nepolámali vlákna, vždy proto kartáčujte po směru jejich růstu. Если by se nečistoty nepodařilo odstranit, můžete vyzkoušet přípravky s přírodním lanolinem, nebo raději dejte kožešinu přímo do specializované čistírny, kde se o ni postarají profesionálové.

Delpha Huel
2025-07-28 12:42:55
Count answers
: 10
Nejdříve doporučujeme kožešinu důkladně vysát nebo vyklepat. Poté problematická místa přetřeme vlhkým hadříkem, který jsme namočili v roztoku vody a přípravku na čištění ovčích kožešin. Ovčí kůži prospívá, když vlnu důkladně pročešeme. Na to se hodí nejlépe kartáč na domácí mazlíčky. Na konec necháme ovčí kůži důkladně vyvětrat. K odstranění pachů z kožešiny použijeme roztok 95% vody a 5% bílého octa.