Co na syndrom mrtveho ocasu?

Kylie Funk
2025-07-14 04:00:31
Count answers
: 1
Syndrom mrtvého ocasu lze většinou vyléčit doma. Stačí s pejskem omezit procházky a další venkovní aktivity. Pejska je potřeba držet doma, v klidu, a hlavně v teple. Nekoupat ho a do pelíšku mu klidně přidat deku na víc. Určitě pejska nenechat ležet na studené dlažbě. Pomoci může také suché teplo v podobě fénování, samozřejmě za předpokladu, že se pejsek fénu nebojí. Zánět by měl do pár dnů sám odeznít. Pokud však příznaky neodezní do týdne, doporučuji přeci jen navštívit veterináře. Preventivně oblékat psa v chladném počasí, po koupání vysoušet.

Jamir Rau
2025-07-03 04:48:58
Count answers
: 6
Co dělat? Zapomeňte na jakoukoliv manipulaci s ocasem! Nejhorší, co pro svého psa můžete udělat je zkusit to rozmasírovat! omezte fyzickou aktivitu psa – venčete pouze krátce na vykonání potřeby NEMANIPULUJTE S OCASEM, NEMASÍRUJTE! nepouštějte psa do vody nenechte psa prochladnout a nebo zmoknout Pangamin do žrádla a nebo samostatně (psi ho většinou milují) neuškodí – ale ani nevyléčí držte psa v suchu a teple, nenechte ležet na dlažbě a v průvanu pokud se stav psa nezačne zlepšovat během pár dní a nebo se jeho stav naopak zhoršuje, neprodleně vyhledejte veterinárního lékaře. Syndrom odezní zpravidla během několika dní a ocas psa se vrací k normálu.

Euna Marvin
2025-06-26 15:58:11
Count answers
: 11
Syndrom mrtvého ocasu bývá nejčastěji nadměrné používání svalů v této oblasti, zejména pak při plavání ve studené vodě, na které pes není kondičně připraven. V některých případech se však může objevit i po delším pobytu v přepravce či jiném stísněném prostoru, kde pes ocasem nemůže pohodlně pohybovat. Psi jsou vůči tomuto syndromu mnohem náchylnější také během zimních měsíců nebo ve vyšších nadmořských výškách, kde jsou nižší teploty.
Pokud chcete tomuto problému úspěšně předcházet, snažte se zabránit tomu, aby se váš pes při fyzické aktivitě příliš přepínal. Zejména to platí pro plavání na začátku sezóny, kdy je voda ještě studená, nebo delší pobyt venku během zimy. Na takové sportovní výkony by měl být pes dostatečně rozehřátý a v dobré kondici. Při cestování, especialmente pak na delší vzdálenosti, se nesnažte šetřit místem a pořiďte vašemu parťákovi přepravku odpovídající velikosti. Ideálně by měl být schopen se v ní pohodlně otočit a také si sednout a lehnout, aby mu svaly nezatuhly. Také ho každé 3–4 hodiny nechte vylézt ven, aby se mohl rozhýbat, protáhnout a vyvenčit.
Syndrom mrtvého ocasu pro psy není nic příjemného, ale naštěstí se mu dá poměrně snadno předcházet. Hlavní je psa udržovat v kondici, dopřát mu dostatek zdravého pohybu, ale zároveň nepřeceňovat jeho síly.

Lexus Abernathy
2025-06-20 22:25:47
Count answers
: 10
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční, ale bolestivé, zánětlivé onemocnění tkáně a nervů v oblasti kořene ocasu. Nejčastěji je na vině prochladnutí třeba po koupeli, v létě při vodních radovánkách, kdy pes může prochladnout přímo ve vodě. Pes nemůže s ocasem pohybovat nebo jen velmi omezeně. Ocas je svěšený a vypadá opravdu mrtvě. Pes má problémy se sezením, které je pro něho viditelně bolestivé. Nikdy se nesnažte ocas rozmasírovat. Ocasem nijak nemanipulujte. Držte psa v suchu a teple. Nepouštějte jej do vody. Nenechte jej prochladnout. Po dlouhých koupelích dobře vytřete ručníkem srst především v okolí kořene ocasu. Onemocnění můžete konzultovat s veterinářem, ale většinou do pár dnů samo odezní.

Irma Kassulke
2025-06-09 11:44:56
Count answers
: 12
Naprostá většina psů se s tímto stavem sama vypořádá do 7-14 dnů, přesto však stojí za zvážení návštěvu veterináře, abyste se přesvědčili o tom, že je to opravdu syndrom mrtvého ocasu a zároveň jste svému pejskovi mohli ulevit, protože tento problém může být pro pejska dost bolestivý.
Mezi časté terapie patří:
Doplňkové léky proti bolesti. (Určené pro psy!)
Teplé obklady u kořene ocasu. (Po konzultaci s veterinářem)
Omezení aktivity, klidový režim.
Důležité je nechat svého pejska odpočívat, aby svůj ocas nezatěžoval - pamatujte, hogy ho ocásek může dost bolet.
Zkušeností chovatelů (neoficiálně) naznačují, že protizánětlivé léky podané do 24 hodin od zánětu zkracují dobu zotavení.
Zároveň je důležité udržovat pelíšek pejska v suchu, zejména u psů, kteří jsou venku na zahradě - stojí za zvážení, zda psa po dobu zánětu vzít k sobě domů do sucha a tepla.
Chcete-li urychlit zotavení soutěžních psů, doporučujeme navštívit svalového terapeuta.
Udržovat psa v suchu a teple a v dostatečné kondici a při nadměrné pohybové zátěži dělat pravidelné přestávky.