Jak očistit slinivku?

Jeanette Kilback
2025-07-07 00:34:13
Count answers
: 0
Jak správně pročistit slinivku břišní:
Šťáva ze zelí je proslulá svými blahodárnými účinky.
Je bohatá na vitamíny A a C, které jsou pro celkové zdraví naprosto zásadní.
Obsahuje také vápník, hořčík, draslík a další živiny, které podporují trávení, posilují imunitní systém a bojují proti infekcím.
Šťáva z brokolice je opravdovým zázrakem pro slinivku břišní, má vysoký obsah antioxidantů a vitaminu C.
Je bohatá na vlákninu, pomáhá regulovat tvorbu zánětů a zlepšuje trávení.
Brokolicová šťáva s nízkým obsahem cukru a kalorií a jemnou chutí je vynikající volbou pro ty, kteří hledají zdravý nápoj plný živin.
Špenátová šťáva je plná antioxidačních vitamínů a minerálů, jako je betakaroten, lutein, zeaxantin, hořčík, draslík a vitamíny C a K.
Špenátová šťáva snižuje riziko rakoviny, navíc prospívá zraku a podporuje zdraví srdce.

Zack Satterfield
2025-07-06 22:40:32
Count answers
: 0
Abyste slinivku co nejvíce šetřili, je nutné maximálně omezit nebezpečný životní styl.
Při opakovaných problémech s pankreatitidou je dobré upravit systém stravování.
Nejíst například tři velká jídla denně, ale spíše šest sedm menších tak, aby nebyl trávicí systém najednou zatížen velkým množství živin ke zpracování.
Chcete svému pankreatu prospět co nejvíc, Zaměřte se na potraviny podporující celkové zdraví – takové totiž prospívají i slinivce.
Při potížích je zásadní vyřadit alkohol a kouření.
Které to jsou, česnek, Batáty, Borůvky, Červené hroznové víno, Bílý jogurt.
Česnek chrání před rizikem zánětu, rozšiřuje cévy a zlepšuje krevní oběh.
Díky tomu slinivku stimuluje k produkci hormonů podílejících se na správném metabolismu sacharidů.
Batáty jsou cenným zdrojem vlákniny a komplexních sacharidů, které slinivce pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi.
Borůvky pomáhají v prevenci cukrovky, antokyany zlepšují metabolismus glukózy.
Červené hroznové víno je vynikajícím zdrojem antioxidantu resveratrolu, který pomáhá předcházet poškození krevních cév a navíc snižuje záněty.
Bílý jogurt je dobrým zdrojem probiotik, které pomáhají organismu vytěžit z přijímané stravy maximum živin.

Alec Champlin
2025-07-06 21:23:20
Count answers
: 0
Slinivku, která má zásadní vliv na trávení a bere si energii z potravy (dle TČM), podpoříme nejlépe stravou. Doporučujeme vývary – nebojte si je dopřát už ráno, získáte z nich spoustu energie na celý den. Slinivce dělá dobře také: lehce vařená kořenová zelenina (která je také ve vývaru), nejlépe nasládlé chuti - mrkev, dýně, kukuřice, pastyňák, batáty, lehké obiloviny, zvláště bílá rýže, oves, pražený ječmen, slzovka, květák, okurky, česnek, cibule, fazole, luštěniny, listová zelenina, meruňky a také vejce a ryby.
Všimněte si, že se jedná převážně o sezónní podzimní potraviny. Na podporu slinivky doporučujeme také houbu Reishi a Cordyceps.
I když je v současnosti moderní tzv. raw strava, tedy konzumace syrových potravin, čínská medicína ji nepovažuje zrovna za vhodnou. Tělo ji mnohem hůře a déle tráví, což ho stojí více energie a oslabuje se tak.
Doporučujeme tedy zeleninu uvařit, podusit nebo třeba zapéct. Zajimavostí také je, že za nevhodné považuje TČM mléčné výrobky (zatěžují slinivku a slezinu) a nepřekvapí ani přemíra sladkého.
Tak jako vždy, příroda nám pomůže i v posílení slinivky. TČM doporučuje bylinné tinktury a čaje, které vás opět zahřejí. Udělejte si výtečný čaj z meduňky, máty či heřmánku.
Prospěšné jsou také plody Goji neboli kustovnice čínské, které se považují za superpotravinu. Sáhnout můžete také po ostropestřci, který prospívá också játrům.
Z koření je to například zázvor, muškátový oříšek, skořice, oregano, bazalka nebo majoránka.
Na podzim se podle TČM ukládá energie. Proto bychom se tolik neměli stresovat, více odpočívat, vyrazit do přírody a čerpat energii z hřejivých paprsků babího léta a úchvatných barevných proměn listí.