Co dělat, když mi praskne ucho?

Katharina Welch
2025-07-16 04:44:40
Count answers
: 7
Praskání v uších může být způsobeno problémy temporomandibulárního skloubení, nosními polypy, v těžších případech až nádorovým onemocněním nosu a přilehlých oblastí. Viníkem může být také zmíněný nadměrný ušní maz, pro jeho eliminaci aplikujte 2krát denně po dobu 5 ušní sprej s obsahem olivového oleje-Vaxol, Acustone. V многих případech je praskání v uších způsobeno částečným otokem v oblasti Eustachovy trubice. Zkuste si zakoupit antihistaminika a užívejte 1 tabletu denně. Vaše potíže mohou souviset i se stavem chrupu, proto doporučuji probrat tuto záležitost i se zubařem.

Estevan Quigley
2025-07-16 04:10:22
Count answers
: 5
Pokud je prasknutí bubínku způsobeno infekcí, je nutné ji vyléčit pomocí antibiotik. Jinak se prasklý bubínek dokáže hojit i sám, ve většině případů dokonce ani nedochází k trvalému poškození sluchu. U těžkých a komplikovaných špatně se hojících případů se mohou lékaři pokusit o operační rekonstrukci bubínku.

Ludie Harris
2025-07-16 01:50:47
Count answers
: 6
Po prasknutí nebo natržení ušního bubínku často dojde ke zhojení během několika týdnů až měsíců, a to i pokud se nijak neléčí. Kontrola u lékaře je však velmi žádoucí. Možné jsou komplikace jako třeba infekce, pokud se přes perforovaný bubínek dostane voda dovnitř do ucha. Proto je velmi nutné, aby se voda po dobu hojení do ucha nedostala. Je zakázáno jakékoliv čištění ucha bez porady s lékařem a je také třeba opatrně smrkat. Pokud se ušní bubínek hojí pomalu, může lékař na okraj ušního bubínku nanést speciální roztok, který podporuje a zrychluje růst buněk. V závažnějších případech se může ušní bubínek opravit chirurgicky.

Janick Emmerich
2025-07-16 00:59:15
Count answers
: 10
Díky tomu sice ustane bolest ucha, která byla způsobena právě hromaděním tekutiny za ušním bubínkem, ale může dojít k dalším komplikacím, např. ztrátě sluchu, obvykle přechodné, či opakovanému zanícení.
Prasknutý bubínek by tedy vždy měl ošetřit lékař.
Pokud se k němu malý pacient dostane zavčas, propíchne lékař bubínek sám, aby zabránil jeho samovolnému prasknutí a ulevil mu tak od bolesti.
Bubínek díky tomu rychle a lépe zaroste.