:

Kdy zajít k lékaři?

Elvie Sauer
Elvie Sauer
2025-07-18 21:45:25
Count answers : 6
0
Máte akutní potíže, jdete na kontrolu, preventivní prohlídku, pro recept, pro potvrzení. Ujasněte si předem, proč k lékaři přicházíte, a hlaste důvod návštěvy sestře. Bolest je nejčastějším důvodem návštěvy lékaře. Pokud je tedy bolest vaším hlavním problémem, budete XboxnewValue výhodné se s touto metodikou detailněji seznámit. Váš lékař vám v tom pomůže. Zvýšená teplota, horečka,以上 38 °C Její nebezpečná hranice pro organismus je nad 40 °C. Musíte se u praktického lékaře registrovat. Nejste povinni se registrovat, odmítnutí registrace u lékaře ale nelze doporučit. Ze zákona o veřejném zdravotním pojištění totiž vyplývá, že úhrada řady zdravotních výkonů je vázána jen na registrujícího lékaře.
Jevon Weber
Jevon Weber
2025-07-18 21:18:46
Count answers : 10
0
Nárok na vyšetření u lékaře v pracovní době pracovníkovi vzniká, pokud se jedná o jeho zdravotní prohlídku či ošetření, také prohlídku či očkování související s výkonem práce a požadovaných zaměstnavatelem a v případě doprovodu blízkého rodinného příslušníka. Do této kategorie spadají děti, partneři či manželé, rodiče a prarodiče. V případě doprovodu ostatních rodinných příslušníků má pak zaměstnanec nárok na neplacené volno. Dále musí mít zdravotnické zařízení smlouvu s pojišťovnou, u které je zaměstnanec registrován. V případě návštěvy soukromých zdravotnických zařízení tak pracovník nesplňuje podmínky pro nárok na placené volno. Ordinace či zdravotnické zařízení by také měly být co nejblíže zaměstnancově bydlišti či pracovišti. Někdy tuto podmínku samozřejmě není možné splnit. Zejména, pokud se jedná o návštěvu specialisty. V takovém případě má ale zaměstnanec nárok na náhradu mzdy pouze za dobu, po kterou by trvala návštěva nejbližšího zdravotnického zařízení. Nemusíte mu tedy proplácet hodiny, které strávil cestováním k lékaři sídlícímu na druhém konci republiky. V případě pracovníků na směnu či u zaměstnanců na poloviční úvazek je pak na zvážení zaměstnavatele, zda jim návštěvu lékaře v pracovní době povolí. Nebo zda je vyzve, aby ji ponechali na čas, kdy nepracují. Nếu musí zaměstnanec lékaře navštívit během pracovní doby, měl by o tom zaměstnavatele včas informovat. Zároveň může zaměstnavatel požadovat prokázání návštěvy lékaře. To zákon nijak neupravuje a je tak na interních pravidlech organizace, jak tuto situaci upravuje. V případě akutní a neplánované návštěvy lékaře musí zaměstnanec pouze informovat svého nadřízeného o situaci. Potvrzení může doložit až zpětně.
Joan Hilpert
Joan Hilpert
2025-07-18 20:40:09
Count answers : 9
0
Mám s tím jít K doktorovi. Doma nemám zadnou pinzetu ani dezinfekci, tak jsem to chtěl nechat na ráno, že jsi hnedka zajdu K doktorce pro jistotu. Mám se bát onemocnění. Dobrý den, včera pozdě večer jsem našel klíště přisáté na noze.
Jedidiah Cummerata
Jedidiah Cummerata
2025-07-18 19:30:45
Count answers : 9
0
V případě, že se do týdne bolest nezlepší, nebo se bude naopak zhoršovat, navštivte lékaře.
Robb Donnelly
Robb Donnelly
2025-07-18 19:23:43
Count answers : 9
0
Kdy vyhledat lékaře? I když nachlazení není obvykle vážné, mohou nastat situace, kdy je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Zde jsou příznaky a stavy, kdy byste měli zvážit návštěvu lékaře: Vysoká horečka trvající déle než tři dny: Pokud máte horečku nad 38,5 °C, která přetrvává několik dní nebo se zvyšuje, může jít o příznak závažnější infekce, například chřipky nebo bakteriálního onemocnění, které vyžaduje léčbu antibiotiky. Zhoršující se příznaky: Pokud se váš stav zhoršuje namísto toho, aby se zlepšoval, nebo pokud se k původním příznakům přidají další problémy, například silná bolest v hrudníku, sípání nebo potíže s dýcháním, je potřeba vyhledat lékaře. Silný kašel nebo vykašlávání krve: Kašel, který neustává, je velmi intenzivní, nebo dokonce doprovázený vykašláváním krve, může být známkou závažnější infekce dýchacích cest, jako je bronchitida nebo zápal plic. Dlouhodobé příznaky: Pokud příznaky nachlazení přetrvávají déle než 10 dní, nebo se objeví záněty dutin, bolesti hlavy a ucpaný nos s hnisavým výtokem, může jít o bakteriální infekci, která vyžaduje antibiotickou léčbu. Osoby s chronickým onemocněním: Pokud trpíte chronickým onemocněním, jako je astma, chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN), diabetes nebo máte oslabenou imunitu (např. po transplantaci nebo při onkologické léčbě), je vhodné navštívit lékaře i při mírných příznacích nachlazení. Riziko komplikací je u těchhle pacientů vyšší. Těhotné ženy: Pokud jste těhotná a máte horečku, těžký kašel nebo jiné výrazné příznaky, měli byste konzultovat svůj stav s lékařem. Děti a starší lidé: Děti, zejména kojenci, a starší lidé nad 65 let mohou mít křehčí imunitní systém a jejich onemocnění může přecházet v komplikace rychleji. Pokud má dítě высокou horečku, odmítá pít, je letargické nebo neobvykle plačtivé, měli byste okamžitě navštívit lékaře.
Neil Torphy
Neil Torphy
2025-07-18 18:36:40
Count answers : 12
0
Když se vysoká horečka objeví u dětí do jednoho roku a dítě například odmítá stravu, je nutné vyhledat pomoc lékaře či navštívit pohotovost. U větších dětí, které mají teplotu do 38 stupňů Celsia, se jedoch po pár hodinách s teplotou návštěva nedoporučuje, protože, jestli mají zatím jenom virózu, spíš riskují, že mezi ostatními nemocnými opravdu chytnou třeba právě obávanou chřipku. Samozřejmě pokud má dítě zhoršené dýchání, akutní stavy laryngitidy, těžké bronchitidy, tam je pak lékař nebo pohotovost na místě. Když se akutní dýchací problémy objeví v noci, což bývá obvyklé, lékař doporučuje chladný vzduch, vyvětrat, případně podat protialergické léky. Obecně se dá říci, že virová onemocnění (chřipka) mají rychlejší nástup, u bakteriálních (angína či zápal plic) se zdravotní stav zhoršuje postupně.
Enola Sipes
Enola Sipes
2025-07-18 17:09:12
Count answers : 9
0
Kdy vždy vyhledat lékaře – praktického nebo LSPP: Trvá-li teplota nad 5 dnů. Zhoršuje se kašel, je frekventnější nebo bolestivý, dítě obtížně nebo rychle dýchá. Pokud dítě velmi bolí hlava a je světloplaché, pokud nedá bradu na prsa. Pokud je schvácené, výrazně unavené a bledé, pokud zvrací a zvracení se nedaří zastavit. Pokud má silný průjem, který se nedaří zastavit. Když dítě bolí v krku, má teplotu, stav nereaguje na kloktadla a analgetika, má potíže s polykáním. Pokud má na sobě větší počet náhle vzniklých krevních výronů či modřin. Při úrazu spojeném s bězvědomím nebo omezením pohyblivosti. Jde-li o novorozence a kojence do 1 roku. Kdykoli jindy, mění-li se stav dítěte a máte pochybnosti – tehdy konzultujte nejprve mailem nebo telefonicky. Pokud máte podezření na infekci koronavirem, nechďte k lékaři osobně, spojte se s ním telefonicky a konzultujte další postup. Je možné také poradit se na telefonním čísle 1212.