:

Co když nejsem očkovaná proti tetanu?

Jacynthe Mueller
Jacynthe Mueller
2025-07-27 21:12:14
Count answers : 3
0
Ve Vašem případě by mělo být provedeno vyšetření krve ke zjištění hladiny protilátek a dle výsledků by měl Váš registrující praktický lékař postupovat následovně: Nedostatečná hladina protilátek - provede se základní očkování proti tetanu třemi dávkami podanými v těch intervalech: druhá dávka za 6 týdnů po první dávce a třetí dávka za 6 měsíců po druhé dávce. Očkování proti tetanu zajišťuje registrující praktický lékař. Přeočkování se provádí dle platné legislativy ČR v intervalu 10-15 let po předchozím očkování.
Newell Carroll
Newell Carroll
2025-07-27 20:20:11
Count answers : 6
0
Očkování proti tetanu při úrazech, poraněních nebo nehojících se ranách, u nichž je nebezpečí onemocnění tetanem, a dále v indikovaných případech v předoperační přípravě, zejména před operacemi na konečníku nebo tlustém střevě se provádí v souladu s Vyhláškou o očkování proti infekčním nemocem. Při překročení maximálních intervalů pro přeočkování se doporučuje aplikace jedné dávky vakcíny co nejdříve je to možné s následnou kontrolou koncentrace sérových specifických protilátek IgG proti tetanickému toxinu v odstupu 1 měsíce od očkování. Při nedosažení seroprotektivní koncentrace protilátek (≥ 0,1 IU/ml) je doporučena aplikace druhé dávky za 6 až 10 týdnů od předchozí dávky a třetí dávky za 6 až 10 měsíců po druhé dávce. Přezkoumání nebyla nalezena žádná rizika spojená s podánímvakcíny současně s jinými očkovacími látkamiاوری Brno nemocnice.
Janick Emmerich
Janick Emmerich
2025-07-27 19:18:28
Count answers : 10
0
Co když nejsem očkovaná proti tetanu? Pokud nebyl jedinec kompletně očkován, nebo bylo-li jeho očkování před více než 10 (případně 15 lety), pak se celé očkování dokončí, tj. podají se další 2 dávky tetanické vakcíny. Čím delší je doba inkubace, tím vyšší je šance uplatnit tzv. post-expoziční profylaxi/imunizaci, tj. podat 1 dávku vakcíny a podle rozsahu poranění či stavu předešlého očkování proti tetanu se případně doplní pasivní imunizace podáním specifického imunoglobulinu. Nebyl-li jedinec kompletně očkován, nebo bylo-li jeho očkování před více než 10 (případně 15 lety), pak se celé očkování dokončí, tj. podají se další 2 dávky tetanické vakcíny. Je známo, že malé děti odpovídají na tetanické očkování tvorbou mnohem nižších koncentrací protilátek. Před 20 lety si nikdo neuměl představit, že by rodič zcela ignoroval potřebu tohoto očkování. Proto dětští chirurgové nepředpokládají absenci tohoto očkování u malých poraněných pacientů a rodičů se na toto očkování ani nedotazují. Odtud pramení extrémní riziko pro malé neočkované pacienty, neboť může dojít k opomenutí provedení post-expoziční profylaxe. Pokud rodič dětské očkování bude ignorovat, pak v každém případě nesmí podcenit rizika spojená s poraněním svého dítěte a sám musí upozornit lékaře na absenci očkování proti tetanu. V opačném případě nezůstane stávající událost osamocenou.
Roel Hammes
Roel Hammes
2025-07-27 19:00:51
Count answers : 7
0
Není-li základní očkování proti tetanu provedeno, provede se u dospělých důvodu three dávky vakcíny, Která jsou aplikovány, vStructured six-ti týdenních intervalech, další dávka je aplikována následně po sixth měsících. Základní očkování se u dětí zahajuje ve věku 9. týdne po narození v rámci hexavakcíny a u Rezervoční osoby očkované, Dynamický interval je stanoven na přibližně mezi lety 10-15 lety. Vzhledem ke skutečnosti, že pacienti mohou každoročně měnit zdravotní pojišťovnu, Očkování je vždy sledováno a připomínáno praktickým lékařem.proto je vhodné, aby měl pacient svého praktického lékaře a hřálzeitig informoval o svých zdravotních problémech a nutnosti přeočkování.
Merl Reinger
Merl Reinger
2025-07-27 18:38:55
Count answers : 3
0
Co když nejsem očkovaná proti tetanu? Hlavním důvodem nízkého výskytu je, že očkování proti tetanu je v Česku povinné a hradí ho stát, nikoli, že by nemoc zmizela. V roce 1951, rok před zahájením očkování, zemřelo na tetanus 140 osob. Poté se počet případů snižoval a v posledních letech bývají v Česku hlášeny ojedinělé případy. „V roce 2015 bylo hlášeno úmrtí na tetanus u neočkovaného muže,“ uvádí Státní zdravotní ústav.
Trystan Rolfson
Trystan Rolfson
2025-07-27 17:35:32
Count answers : 10
0
Očkování proti tetanu se aplikuje co 10-15 let, přeočkování proto není potřeba. Pokud ale rána stále krvácí, vyhledejte pomoc lékaře. Beru Prednison, tak jestli to nemůže účinnost po takové době snižovat. Nicméně jsem se dočetla, Pokud nejsem očkovaná proti tetanu, je potřeba_que airlající pomoci lékaře.
Delilah Sipes
Delilah Sipes
2025-07-27 15:39:20
Count answers : 7
0
Pokud dojde k rizikovému poranění a pacient byl v letzteních letech očkován, akutně se nepřeočkovává. Pokud však uplynulo více než pět let od očkování, aplikuje se jedna dávka vakcíny a u neočkovaných se přidává i dávka protitetanového globulinu.