:

Co dát psovi, když ho bolí břicho?

Estevan Quigley
Estevan Quigley
2025-07-20 01:00:31
Count answers : 5
0
Život může postiženému psovi zachránit pouze rychlá a odborná pomoc. Důležité je proto podávat několik menších krmných dávek denně a po jídle psa nechat alespoň dvě hodiny v klidu. Krmte psa kvalitními granulemi, nejlépe holistickými recepturami Misku s krmivem a vodou umístěte do výšky hrudníku psa, nikoliv na zem Krmnou dávku rozdělte do několika porcí, které mu budete podávat během dne Dopřejte psovi po jídle alespoň 2 hodiny klidu Nekrmte psa těsně před spaním, před jízdou autem nebo po vysoké fyzické aktivitě Pes by neměl potravu příliš hltat, snažte se, aby ji jedl pomaleji
Mathilde McCullough
Mathilde McCullough
2025-07-20 00:39:20
Count answers : 9
0
V případě, že máme podezření na otravu, postupujeme tak, jako kdyby byl pes otrávený. Akutní bolest břicha se projevuje citlivost na dotyk, nahrbeným postojem, prosebným postojem, odmítáním potravy. V tomto případě ihned vyhledejte veterinární ošetření.
Ova Dare
Ova Dare
2025-07-19 23:01:29
Count answers : 11
0
V případě, že u svého psa začnete pozorovat příznaky, jako je nafouklé a tvrdé břicho, citlivé na dotek, snaha o zvracení, zrychlené dýchání, zvýšené slinění, neklid, šok a bezvládná poloha vleže, na nic nečekejte a odvezte ho co nejrychleji k veterináři. Čím dříve se povede přetočený žaludek vrátit do původní polohy, tím větší je šance na přežití. Veterinář u lehčích případů, kdy psa trápí „jen“ nadmutí, zavede psovi do žaludku sondu, která pomůže odvést nahromaděné plyny. Bohužel u většiny případů je nutné sáhnout k chirurgickému zákroku, při kterém se psovi vyprázdní žaludek, který se následně uloží do původní polohy a poté se trvale zafixuje, aby se už znovu nemohl přetočit.
Brian Bergstrom
Brian Bergstrom
2025-07-19 21:33:42
Count answers : 9
0
Léčba podrážděného žaludku u psa závisí na tom, jak je bolest silná a jaká je její příčina. Pokud za podrážděným žaludkem stojí například zánět slinivky břišní, léčba bude jiná než u psa, u něhož je podrážděný žaludek výsledkem alergie na krmivo. Jestli má váš pes ale pouze mírně podrážděný žaludek, léčba možná nebude potřeba vůbec. Organizace Blue Cross ale pro jistotu doporučuje konzultovat situaci s veterinářem, zvláště když máte mladšího psa nebo když se zdá, že se příznaky rychle zhoršují. Veterináři znají řada možností, jak psům s podrážděným žaludkem pomoci. Podle toho, čím přesně váš pes trpí, může léčba zahrnovat léky na nevolnost nebo na průjem, antacida, nitrožilní nebo podkožní tekutiny nebo léky na odčervení. U některých psů je nutná hospitalizace a/nebo operace. Pomoci může správná strava. Důležitou součástí péče o podrážděný žaludek vašeho psa je správná strava. Nejspolehlivější způsob, jak vyřešit podrážděný žaludek, je požádat veterináře o snadno stravitelné krmivo, které budete psovi pár dnů podávat. Tento typ krmiv poskytne vašemu psovi veškeré živiny, které potřebuje, a veterinář může konkrétní volbu přizpůsobit závažnosti onemocnění. Za pár dní, až se situace vrátí do normálu, se můžete opět vrátit k původnímu krmivu. Naštěstí existuje řada možností, jak psovi s podrážděným žaludkem pomoci cítit se brzy lépe. S pomocí veterináře můžete svému chlupáči pomoci podrážděný žaludek překonat, aby mohl brzy znovu spokojeně vrtět ocasem.